1. Dekret Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego odwołujący dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.
2. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dzisiejszą uroczystość wspominamy zesłanie daru Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Dziś za pobożne i publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły.
3. Za tydzień w niedzielę, 7 czerwca – uroczystość Trójcy Świętej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to uroczystość odpustowa w naszej parafii, dlatego Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – suma i o godzinie 16.00 będą odprawiane w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej.
4. W poniedziałek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
5. W tym tygodniu: w poniedziałek, 1 czerwca, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godzinie 9.00, 11.30, 18.00. To także Międzynarodowy Dzień Dziecka.
6. W pierwszy wtorek miesiąca, 2 czerwca, zapraszamy na adorację i czuwanie ku czci Świętej Kingi od godziny 17.00 w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. O godzinie 18.00 – Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe.
7. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i jego Towarzyszy, męczenników z Ugandy. W czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Święto to zostało wprowadzone do kalendarza liturgicznego w 2013 roku i przypada w czwartek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
8. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godziny 17.30.