1. W dzisiejszą uroczystość wspominamy zesłanie daru Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły. Dziś za pobożne i publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.

2. Dziś na godzinę 10.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Po Mszy Świętej – spotkanie. Przynosimy niezbędnik i ćwiczeniówkę. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Spowiedź codziennie przed Mszą św. o godzinie 18.00.

3. Za tydzień w niedzielę, 30 maja – uroczystość Trójcy Świętej, kończąca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej – odpust parafialny. Wszystkie Msze święte (o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00) w dniu odpustu będą w kościele Świętej Trójcy. O godzinie 12.00 uroczysta suma z procesją, której przewodniczył będzie ks. Łukasz Zygmunt.

4. W tym tygodniu: w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w kościele pw. św. Stanisława B. M. o godzinie 9.00, 11.00, 18.00. W środę wspominamy w liturgii św. Filipa Nereusza kapłana. W czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana dziękujemy Panu Bogu w tym dniu za dar kapłaństwa i Eucharystii. W sobotę wspomnienie bł. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W sobotę o godzinie 17.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy odbędzie się uroczyste przyjęcie obrazu św. Józefa do naszej parafii. Obraz będzie ustawiony w kościele parafialnym. Następnie będzie odczytana Ewangelia,
ks. Dziekan odczyta modlitwę Biskupa Kieleckiego, ks. proboszcz odczyta modlitwę na powitanie obrazu św. Józefa i potem będzie modlitwa przedstawicieli parafii i czuwanie przed obrazem. O godzinie 18.00 odbędzie się Eucharystia i czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim. W ten sposób rozpoczniemy w naszej parafii peregrynację obrazu św. Józefa. Dalszy plan peregrynacji obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie ogłoszony w przyszłą niedzielę.