1. Jutro 3 Maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 – w intencji Straży Pożarnej (po Mszy św. Nabożeństwo Majowe) i o godzinie 16.00.

2. We wtorek o godzinie 17.00 – Czuwanie w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. O godzinie 18.00 błogosławieństwo soli i różaniec, o godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli naszej Patronki Św. Kingi. We wtorek czcimy także św. Floriana Męczennika – Patrona Strażaków.

3. W Pierwszy Czwartek Miesiąca – 06.05 – czcimy Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu przypada także Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W czwartek 06.05 – o godzinie 16.30 w kościele klasztornym odbędzie się Sakrament Pokuty i Pojednania – „Spowiedź” Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin.

5. W Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, Sakrament Pokuty i Pojednania – „Spowiedź” od godziny 17.30. W tym dniu przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Łaski Bożej.

6. W sobotę – 08.05 odbędzie się Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, Diecezji Kieleckiej – odpust w Kościele Klasztornym pw. Św. Stanisława. Msze Święte w Kościele pw. Św. Stanisława będą sprawowane o godzinie 9.00, 11.00 – Uroczysta Suma w Klasztorze i o godzinie 18.00 – Eucharystia i Nabożeństwo Majowe.

7. W sobotę, w dniu 8 maja, o godzinie 14.00, w Kościele Parafialnym, pw. Świętej Trójcy odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Modlimy się w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin. Zapraszamy także Dzieci i ich rodziny na codzienną Eucharystię w tzw. „Biały Tydzień”.

8. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele maja po Mszy św. o godzinie 12.00.

9. Program telewizyjny o Nowym Korczynie będzie emitowany dziś – w niedzielę, 02.05.2021 r. – o godzinie 18:50 w TVP3 Kielce. (więcej)