1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedzielę o godzinie 9.45. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W dzienniczkach jest miejsce na potwierdzenie udziału w nabożeństwach majowych. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku. Nauka katechizmu jest konieczna w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Proszę Rodziców, aby zachęcić i zmobilizować młodzież.

2. W sobotę o godzinie 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Przychodzimy wcześniej, żeby przygotować się do Uroczystości. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w czwartek od godziny 16.00 w Kościele Świętego Stanisława.

3. Jutro, w poniedziałek 08.05 – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji Kieleckiej. W naszej parafii jest to Odpust. Wszystkie Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w Kościele pw. Św. Stanisława o godzinie: 9.00, suma o godz. 11.00, Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe. W tym tygodniu przypada we wtorek Święto Najświętszej Maryi Panny Łaski Bożej.

6. Dziś, 7 maja – po ostatniej Mszy Świętej (o godzinie 16.00) odbędzie się poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Natomiast około godziny 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.

7. W niedzielę za tydzień – 14 maja po ostatniej Mszy Świętej (o godzinie 16.00) – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

8. Zachęcamy do zainteresowania się i owocnej lektury prasy katolickiej.