1 . Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza duchownych i wiernych świeckich naszej diecezji do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.

2. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dziś po ostatniej Mszy św. poświęcenie pól Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Około 18.00 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce.

3. W tym tygodniu: w środę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W czwartek – święto św. Macieja, Apostoła. W sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę – 17 maja – po ostatniej Mszy św. – poświęcenie pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.