1. Ks. Rektor w imieniu Seminarium dziękuje za modlitwę i wsparcie materialne WSD w Kielcach podczas Dnia Seminaryjnego. Razem zebraliśmy 1.554 zł. na potrzeby WSD w Kielcach.

2. Serdecznie dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Naszej Parafii. Obecnie trwa „Biały Tydzień”, w którym dzieci będą przychodzić z rodzicami w codziennie, w uroczystym stroju na Mszę św. i Nabożeństwo Majowe i przystępują do Komunii Świętej w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy. Bardzo prosimy Rodziców, żeby o tym nie zapomnieć. To dzięki Wam, drodzy Rodzice, Dzieci mogą pięknie przeżywać Komunię Świętą i zawsze będą Wam wdzięczne za Wasz trud, czas poświęcony dla Nich, wysiłek i za Wasze świadectwo wiary.

3. W przyszłą niedzielę – 22.05.2022 r., po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się poświęcenie pól w Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i w Harmoninach. Około 18.30 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce
.

4. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 18.00.
W niedzielę – po Mszy św. o godzinie 12.00.

5. W zakrystii znajduje się lista osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Krakowie, Kalwarii i Wadowicach z Dziećmi pierwszokomunijnym w dniu 17 maja 2022 r, we wtorek, o godzinie 7.00.