1. Dekret Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.

2. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy katechezę przedmałżeńską, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy dziś na ostatnią katechezę 3 kwietnia o godzinie 12.00 do Kościoła parafialnego pw. Św. Trójcy („biały kościół”) w Nowym Korczynie. Uczestnicy otrzymają dyplomy.

3. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z zachowaną w Polsce tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu należy zasłonić krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa. Do zakrystii możemy przynosić ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

4. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, polecając tych, którzy oddali swoje życie w Smoleńsku, w Katyniu i na Ukrainie. Będziemy prosić o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla Uchodźców z Ukrainy i Polaków spieszących im z pomocą.

5. Od dzisiaj liturgia kieruje pobożność wiernych ku Męce Pańskiej. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszach św. będzie czytany opis Męki Pańskiej. Suma odbędzie się w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Rozpoczynamy przed kościołem. Pozostałe Msze Święte w kościele klasztornym. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się przed Świętami z Komunią Świętą.

6. We wtorek – 05.04.2022 r. o godzinie 17.00 rozpocznie się czuwanie na cześć Świętej Kingi. O godzinie 17.00 wysłuchamy konferencji na temat ochrony życia Dziecka Poczętego. Będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będziemy uczestniczyć w Adoracji Najświętszego sakramentu i modlitwie różańcowej oraz w Koncelebrowanej Eucharystii, zakończonej Błogosławieństwem relikwiami Patronki Miasta Nowy Korczyn – Świętej Kingi i Apelem Jasnogórskim.