1. Ks. Biskup Jan Piotrowski – Pasterz naszej Diecezji Kieleckiej sprawował Eucharystię w Sanktuarium, św. Kingi w Nowym Korczynie 2 kwietnia, we wtorek o godzinie 19.00. Ks. Biskup wygłosił homilię i modlił się z nami w intencji wszystkich czcicieli naszej Patronki – św. Kingi w ramach comiesięcznego czuwania. Następne czuwanie w Sanktuarium przypada na dzień 7 maja, w przeddzień odpustu św. Stanisława Biskupa Męczennika głównego Patrona Polski.
2. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z zachowaną w Polsce tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu należy zasłonić wszystkie krzyże w kościele; pozostają one zasłonięte aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Od dzisiaj liturgia kieruje pobożność wiernych ku Męce Pańskiej. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Tego dnia w diecezjach obchodzony jest także Światowy Dzień Młodzieży. Na wszystkich Mszach św. będzie czytany opis Męki Pańskiej. Suma w kościele parafialnym, rozpoczynamy przed kościołem. Tradycyjnie odbędzie się konkurs palm. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się z Komunią św. 9 kwietnia we wtorek od godziny 12.00.
3. W najbliższy piątek „Droga Krzyżowa” o godzinie 17.00. Wyruszymy ulicami naszego miasta – Nowego Korczyna. Początek przy restauracji Kinga. Następnie idziemy ulicą Stopnicką, Grotnicką, Zamkową, Rzeźniczą i Rynkiem do Klasztoru. Po zakończeniu „Drogi Krzyżowej” – Eucharystia w Klasztorze. „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym – w Niedzielę o godzinie 15.30.
4. W niedziele Wielkiego Postu w naszym Kościele odbywa się Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Zapraszamy o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie. Po zmianie czasu Msze święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 18.00
5. Ciemnica i grób będą przygotowane w kościele parafialnym w kaplicach. Młodzież z naszej parafii jak co roku zbiera składkę na kwiaty do grobu Bożego. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na segregację śmieci oraz porządek na cmentarzu. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze jest artykuł poświęcony naszemu miastu.