1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę o godzinie 9.45 w Kościele Parafialnym. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień.
2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w Wielki Tydzień – czas przeżywania największych Tajemnic naszej Wiary. Msze św. o godzinie 8.00 i 16.00 odbędą się w kościele św. Stanisława, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi natomiast o godzinie 10.00 i 12.00 w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm. Msza św. o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym poprzedzona będzie Nabożeństwem Gorzkich Żali o 9.45. Msza św. o godzinie 12.00 poprzedzona będzie uroczystą procesją.
3. Od przyszłej niedzieli Msze Święte o godzinie 10.00 i 12.00 będą sprawowane w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej. Pozostałe Msze Święte w niedzielę, o godzinie 8.00 i 16.00 w Kościele Świętego Stanisława, czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi. We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msze św. w tym dniu o godzinie 17.00 i 18.00.
 4. Trwa katecheza przedmałżeńska, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy dziś na ostatnią katechezę o godzinie 12.00. Uczestnicy otrzymają dyplomy.
5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.
6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.