1. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zgodnie z zachowaną w Polsce tradycją od V Niedzieli Wielkiego Postu należy zasłonić wszystkie krzyże w kościele; pozostają one zasłonięte aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. W środę (24 marca) – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W czwartek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Od 29 marca – po Niedzieli Palmowej – Msze Święte w zwykłe dni będą sprawowane o godzinie 18.00.

2. Od dzisiaj liturgia kieruje pobożność wiernych ku Męce Pańskiej. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszach św. będzie czytany opis Męki Pańskiej. Suma odbędzie się w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Rozpoczynamy przed kościołem. Pozostałe Msze Święte w kościele klasztornym. W zakrystii można zgłaszać chorych, do których ksiądz uda się przed Świętami z Komunią Świętą.

3. W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie są sprawowane o godzinie 17.00. Codziennie przed każdą Mszą św. mamy możliwość przystępowania do spowiedzi. W najbliższy piątek – 26 marca o godzinie 16.30 odbędzie się „Droga Krzyżowa”.
W niedzielę Palmową – nabożeństwo „Gorzkich Żali” – po Mszy Świętej o godzinie 10.00, w klasztorze.

5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

6. W zakrystii można nabywać wielkanocne baranki Caritas w cenie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom, którymi opiekuje się Kielecka Caritas.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Bardzo prosimy o zwracanie uwagi na segregację śmieci oraz porządek na cmentarzu. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.