1. Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego dotyczący 25 rocznicy święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. (tutaj).

2. Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godzinie 17.30. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę o godzinie 9.45 w Kościele Parafialnym. Ze względu na zmianę czasu Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 18.00. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, rozpoczynamy Wielki Tydzień. 02 kwietnia 2023 roku, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgromadzimy się we wspólnej modlitwie różańcowej. Będzie to sposobność by wyrazić Bogu wdzięczność za dar św. Jana Pawła II, który w tym miejscu w 1991 roku zgromadził nas przy Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wspólnej modlitwy pod pomnik św. Jana Pawła II.

3. W naszej Parafii poświęcenie palm i uroczysta procesja wokół Kościoła Parafialnego o godz. 12.00. Od przyszłej niedzieli Msze Święte o godzinie 10.00 i 12.00 będą sprawowane w Kościele Parafialnym pw. Trójcy Świętej.

4. Trwa katecheza przedmałżeńska, zwaną również „Kursem Przedmałżeńskim”. Chętnych zapraszamy dziś na ostatnią katechezę o godzinie 12.00. Uczestnicy otrzymają dyplomy.

5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można składać ofiarę na kwiaty do „Bożego Grobu”. Zostało już mało czasu do Świąt. Zwracam się z prośbą, aby wesprzeć zakup kwiatów do grobu Pana Jezusa.

6. W czwartek o godzinie 10.00 będziemy przygotowywać Kościół Parafialny na Święta. Po okresie zimowym konieczne jest posprzątanie i odświeżenie Kościoła. Zapraszam osoby chętne do pomocy. Przynosimy ze sobą rzeczy potrzebne do sprzątania.

7. W Niedzieli Kieleckiej m.in.: Zwiastowanie i św. Józef (relacja z Piotrkowic k. Chmielnika). Żyje w naszych sercach (inauguracja Jubileuszowego Roku bł. Wincentego Kadłubka). W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Nie pomnażaj zła. Każda zniesiona cierpliwie krzywda, każda uraza chętnie darowana są przyczynkami do triumfu dobra. Dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego. Święty Jan Paweł II obroni się także z okresu krakowskiego, jako kardynał Karol Wojtyła.