1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. męczenników Pawła Miki i Współmęczenników, we wtorek, 7 lutego odbędzie się Czuwanie ku czci św. Kingi. O godzinnie 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godzinie 18.00 pieśń Gaude Mater Polonia, błogosławieństwo soli, litania do św. Kingi i nabożeństwo różańcowe. O godzinie 19.00 Eucharystia zakończona Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek czcimy św. Scholastykę , dziewicę, w sobotę, 11 lutego, wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, jest to XXXI Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek skierował do nas List. Eucharystia w Dniu Chorego o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich Chorych i osoby, które się nimi opiekują.

2. Zachęcam do czytelnictwa prasy Katolickiej, Niedzieli, Gościa Niedzielnego. W Niedzieli Kieleckiej m.in. o pomocy chorym, kruchości życia i diecezjalnych obchodach Dnia Chorego mówi ks. dr Jan Jagiełka.

3. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego 2023 r., w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.