1. We wtorek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to XXVIII Światowy Dzień Chorych. „Coroczny obchód tego Dnia ma uwrażliwić lud Boży, w konsekwencji, liczne katolickie instytucje opiekujące się chorymi, a także samą społeczność cywilną, na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym. Ma on uwrażliwić na potrzebę niesienia pomocy choremu i na dowartościowanie cierpienia; w sposób szczególny ma wciągnąć w duszpasterstwo chorych Kościoły lokalne, wspólnoty chrześcijan, zakonne zgromadzenia; popierać angażowanie się woluntariuszy; przypominać o ważności duchowej i moralnej formacji pracowników służby zdrowia i, w końcu, ma służyć lepszemu zrozumieniu religijnej opieki nad chorymi ze strony kapłanów” – powiedział Jan Paweł II w 1992 r., ustanawiając obchody Światowego Dnia Chorego.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe św. Scholastyki, dziewicy w piątek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.