1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Dziś po ostatniej Mszy św. poświęcenie pól: w Harmoninach, w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

2. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek, 22 maja, rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jest to okres bezpośredniego przygotowania na przyjęcie darów Ducha Świętego. Osoby uczestniczące w tej nowennie odprawianej publicznie mogą uzyskać odpust cząstkowy.

3. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, dotyczącymi liczby uczestników Mszy Świętej, informujemy, że od dzisiejszej niedzieli – 17 maja 2020 r. – według przyjętych zasad (mi. jedna osoba na 10 metrów kwadratowych), w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii 68 osób, natomiast w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii 38 osób.