1. Serdecznie dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w Naszej Parafii i w „Biały Tydzień”.

2. W tym tygodniu czcimy: we wtorek NMP Wspomożycielkę Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza – Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia. W piątek wspominamy św. Pawła VI, w sobotę bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego/ W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Dziś – 22.05.2022 r., po Mszy św. o godzinie 16.00, odbędzie się poświęcenie pól w Grotnikach Małych, Raju, Stojkach, Wójtowych Łąkach i Harmoninach. Około 18.30 w Lubiczu, Podzamczu, Podraju i Łęce. W przyszłą niedzielę 29.05 błogosławieństwo pól w Grotnikach Dużych i w Nowym Korczynie.

4. W dniach 03 – 04 czerwca 2022 roku na Jasnej Górze odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Różańcowy oraz X Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Uroczystości – 4 czerwca w sobotę, o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie. W zakrystii znajduje się lista osób wyjeżdżających na Pielgrzymkę autokarową. Wyjazd do Częstochowy w dniu 4 czerwca 2022 r., w sobotę, o godzinie 6.00, przed Klasztorem. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy wszystkich chętnych.