1. Komunikat Biskupów Kieleckich. Podejmując inicjatywę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracamy się do wszystkich wiernych świeckich i duchownych Diecezji Kieleckiej o modlitwę za ofiary i poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
W niedzielę 12 lutego br. podczas wszystkich Mszy świętych prosimy o dołączenie do modlitwy wiernych specjalnego wezwania w tejże intencji.
Prosimy także o przeprowadzenie zbiórki na pomoc poszkodowanym po każdej Mszy świętej w niedzielę 19 lutego br. i przekazanie zebranych środków na konto Caritas Diecezji Kieleckiej (konto: ING – Bank Śląski nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811) lub do kasy Caritas. Następnie zostaną one przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Z darem modlitwy Biskupi Kieleccy.

2. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na XXII Pielgrzymkę, połączoną z nocnym Czuwaniem, na Jasną Górę, do stóp Królowej Polski, w dniach 4/5
marca 2023 r. W gablocie znajduje się plakat z programem Pielgrzymki – Czuwania. W tym roku, 4 marca przypada w I Sobotę miesiąca, dlatego nocne czuwanie, prowadzi Krajowy Apostolat Powołaniowy. O Godz. 24.00 Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Piotrowski, Pasterz Kościoła Kieleckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Z wyrazami szacunku i kapłańskim pozdrowieniem, Duszpasterz Rolników, Ks. Tadeusz Szlachta.

3. We wtorek czcimy Św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy. Zachęcam do czytelnictwa prasy Katolickiej. W najnowszej Niedzieli m.in.: Czy można zrozumieć cierpienie? Jako chrześcijanie ufamy, że tylko w Bogu odnajdziemy jego zrozumienie i doznamy ulgi. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Ze względu na wyjątkowy związek francuskiego sanktuarium z tajemnicą choroby, wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes 11 lutego zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego. Franciszek Kucharczak pisze o cudach, których Bóg dokonał w tamtejszym sanktuarium.

4. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.