1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu w poniedziałek Święto Świętych Cyryla. mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy.

2. Apel o pomoc dla Konrada.

„Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji Rodziny Moniki i Zbyszka Madejów, zamieszkałych w Oleśnicy (dekanat stopnicki, powiat staszowski), zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla Nich. Jeden z trzech synów P. Madejów – 20-letni Konrad od 12 miesięcy walczy w nierównym starciu z konwencjonalnym kostniakomięsakiem wysokiego stopnia, podtypem nowotworu kości. W ostatnim czasie przeszedł kolejną operację, ale tym razem amputacji całej kończyny dolnej.
Rodzice Konrada znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nie mają własnego mieszkania i wynajmują połowę niewielkiego domu, bez centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Tata pracuje sezonowo poza miejscem zamieszkania, a mama zajmuje się domem i opieką nad dziećmi. W ostatnim czasie w szczególności chorym Konradem, którego leczenie bardzo się komplikuje z powodu częstego zakażenia bakteryjnego, co wydłuża i wikła proces dochodzenia do zdrowia i sprawności .
Zwracając się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc, liczymy na Wasze otwarte serca i solidarność z Rodziną. Celem naszych działań jest umożliwienie Konradowi powrotu do ruchowej sprawności po amputacji , w szczególności przez sfinansowanie specjalistycznej protezy nogi i rehabilitacje. Wszelkie ofiary prosimy przesyłać na konto Caritas Kieleckiej: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem ,,pomoc rodzinie Madej”. Darowizny na ten cel są możliwe do odliczenia od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. Istnieje także możliwość przeznaczenia 1% podatku w rocznym zeznaniu, poprzez wpisanie odpowiedniej informacji ze wskazaniem KRS: Caritas Kieleckiej (0000198087) z dopiskiem ,,pomoc rodzinie Madej”. Za okazaną życzliwość i pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.
Rodzina i Przyjaciele”.

W naszej parafii, w przyszłą niedzielę, 20 lutego 2022 r., będziemy mieli możliwość wsparcia Pana Konrada „darem serca” złożonym do puszki przy wyjściu z kościoła.

Ks. Biskup Jan Piotrowski – Biskup Kielecki udziela pasterskiego błogosławieństwa wszystkim, którzy przyczynią się do pomocy materialnej Panu Konradowi Madejowi.

3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.