1. Dziś przypada szósta niedziela okresu zwykłego. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

2. W związku z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Rokiem Św. Józefa, Kuria Diecezjalna podaje do wiadomości Dekret Penitencjarii Apostolskiej, którym został udzielony odpust z racji roku św. Józefa. Tekst dokumentu znajdziemy w gablocie przy kościele i na stronach internetowych Diecezji Kieleckiej i naszej parafii: parafianowykorczyn.pl.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godzinie 15.30 odbędzie się „Droga Krzyżowa”. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 12.00 – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Za udział w nabożeństwie „Gorzkich Żali” w Wielkim Poście oraz za odprawienie „Drogi Krzyżowej” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Przed Każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania czyli do Spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Zachęcamy do spowiedzi także kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych.