1. Komunikat Biskupów Kieleckich. Podejmując inicjatywę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracamy się do wszystkich wiernych świeckich i duchownych Diecezji Kieleckiej o modlitwę za ofiary i poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Prosimy także o przeprowadzenie zbiórki na pomoc poszkodowanym po każdej Mszy świętej w niedzielę 19 lutego br. i przekazanie zebranych środków na konto Caritas Diecezji Kieleckiej (konto: ING – Bank Śląski nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811) lub do kasy Caritas. Następnie zostaną one przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Z darem modlitwy Biskupi Kieleccy.

2. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na XXII Pielgrzymkę, połączoną z nocnym Czuwaniem, na Jasną Górę, do stóp Królowej Polski, w dniach 4/5 marca 2023 r. O Godz. 24.00 Mszy Św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Piotrowski, Pasterz Kościoła Kieleckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Z wyrazami szacunku i kapłańskim pozdrowieniem, Duszpasterz Rolników, Ks. Tadeusz Szlachta.

3. W środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. odbędzie się posypanie głów popiołem. W tym dniu zachęcamy do udziału w Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu o godzinie 9.00, 11.00 i 16.00. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej . Wyjątkowo w tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek 24 lutego odbędzie się o godzinie 15.30, a Msza Święta o godzinie 16.00. W tym szczególnym dniu rocznicy wybuchu wojny będziemy się modlić podczas Drogi Krzyżowej i Eucharystii o pokój na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Od środy do niedzieli będą trwały kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W te dni prosimy Boga o dobre przeżycie rekolekcji, a szczególnie o pojednanie z Bogiem i braćmi. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 12.03.2022 r. i będą trwały do środy.

4. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu – 26.02.2023 r. – Msza Święta w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 17.00, dlatego Droga Krzyżowa w piątki od 3 marca będzie o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Nabożeństwo Gorzkich żali Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami. Obecność potwierdzamy podpisem w dzienniczku.

5. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 26 lutego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym: Proch z nadzieją. Zwyczaj posypywania głów popiołem w pierwszym dniu Wielkiego Postu ma już prawie tysiąc lat. I wciąż jest czytelny. Jaka jest symbolika popiołu? W najnowszej Niedzieli m.in.: Bez wiary nie można się podobać Bogu, a zbawienie nie bierze się z samych dobrych uczynków. Teolog odpowiada na pytanie: czy wystarczy być porządnym człowiekiem, żeby dostać się do nieba?