1. Dziś przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą. W tym tygodniu we wtorek przypada Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W środę czcimy św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

2. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.

Drodzy Diecezjanie
Braci i Siostry, Bracia Kapłani i Drogie osoby życia konsekrowanego, Pan Jezus powiedział do swych uczniów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9, 37-38). Mając na uwadze nieustanną potrzebę i troskę o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie oraz znaczenie modlitwy w intencji kapłanów zapraszam Was wszystkich do włączenia się i zaangażowania w ogólnopolską inicjatywę modlitwy w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich.
W dniu 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Właśnie z tej okazji, odpowiadając na zaproszenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pragnę zaprosić i zachęcić nas wszystkich do podjęcia nowenny do Św. Andrzeja Boboli w intencji powołań, która rozpocznie się w dniu 3 marca br., a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br.
Wszystkim podejmującym modlitwę o nowe powołania oraz za kapłanów z serca udzielam Pasterskiego Błogosławieństwa
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski

2. Dziś będziemy mieli możliwość wsparcia Pana Konrada Madeja, zgodnie z ogłoszeniem odczytanym w poprzednią niedzielę „darem serca” złożonym do puszki przy wyjściu z kościoła.

3. Jak każdego roku Ks. Tadeusz Szlachta – Duszpasterz Rolników, zaprasza Rolników
i mieszkańców wsi na czuwanie w Jasnogórskim Sanktuarium w dniu 4 – 5 marca. O północy Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Piotrowski. Szczegółowe informacje na temat czuwania znajdziemy w gablocie.

4. Zachęcamy również do czytelnictwa prasy katolickiej.

5. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na Eucharystię o godzinie 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Po Mszy Świętej – spotkanie.