1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.
2. Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników i przyrzeczeń abstynenckich.
3. W środę, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. odbędzie się posypanie głów popiołem. W tym dniu zachęcamy do udziału w Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej dla dzieci i młodzieży w piątki o godzinie 15.45 i dla dorosłych o 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o 15.30 – przed Mszą św. Od środy do niedzieli będą trwały kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W te dni prosimy Boga o dobre przeżycie rekolekcji, a szczególnie o pojednanie z Bogiem i braćmi. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 15.03.2020 r.
4. Od I Niedzieli Wielkiego Postu, która w tym roku przypada 1 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu w parafii Piasek Wielki będzie się odbywała Katecheza Przedmałżeńska zwana także Kursem Przedmałżeńskim. Dyplom uczestnictwa w katechezie jest wymagany obowiązkowo przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Trzeba być na wszystkich spotkaniach. Zapraszamy niedziele Wielkiego Postu o godzinie 12.00 na Mszę Świętą. Po Mszy Św. – spotkanie.
5. Pan Kościelny odwiedzi rodziny naszej parafii, przynosząc plan rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się wynagrodzić mu całoroczną pracę w parafii, wszystkie ofiary proszę podpisać w zeszycie. W czwartek – Raj, Stojki i Wójtowe Łąki, w piątek Grotniki Małe, w sobotę Harmoniny.
6. Duszpasterstwo rolników Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie Ludowy Uniwersytet Katolicki Diecezji Kieleckiej już po raz dziewiętnasty zaprasza rolników i sympatyków polskiej wsi do Matki Bożej na Jasną Górę na spotkanie, połączone z modlitewnym czuwaniem 4 i 5 marca 2020 r. (środa – czwartek). Wyjazd w środę 4 marca o godzinie 16.00. Lista, na którą można się zapisać jest w zakrystii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.