W dniu 23 lipca 2022 r. odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie przeżywana pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W dniu 14 czerwca 2021 r. Stolica Apostolska ogłosiła Świętą Kingę Patronką Miasta Nowego Korczyna przed Bogiem. Dlatego dni 23 i 24 lipca 2022 roku będą przeżywane w parafii Świętej Trójcy w Nowym Korczynie bardzo uroczyście. Modlitwa przy źródełku Świętej Kingi z udziałem, Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, zaproszonych Gości, Pielgrzymów i Mieszkańców Parafii rozpocznie się 23 lipca w sobotę o godzinie 11.00. Następnie uczestnicy przejdą w Procesji do Kościoła pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, w którym znajduje się Diecezjalne Sanktuarium Świętej Kingi. Około godziny 11.30 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie w strojach nawiązujących do średniowiecza odczyta historyczny dokument: „Akt Lokacyjny Nowego Miasta Korczyn” i przypomni treść dokumentu, w którym Stolica Apostolska ogłosiła Świętą Kingę Patronką naszego Miasta.

O godzinie 12.00 Ks. Biskup Jan Piotrowski – Pasterz Diecezji Kieleckiej będzie przewodniczył Eucharystii koncelebrowanej przez wielu kapłanów z Diecezji Kieleckiej, Tarnowskiej i Archidiecezji Krakowskiej, którzy przybędą do Sanktuarium z grupami pielgrzymów. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, którym patronuje Święta Kinga – Patronka Samorządowców, Pan Burmistrz Nowego Korczyna Paweł Zagaja, Przedstawiciele Rady Miasta i Gminy Nowy Korczyn, „Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej”, Stowarzyszenie KGW „Korczynianie nad Nidą”, Straż Pożarna. Podczas procesji usłyszymy Orkiestrę im. Jana III Sobieskiego. Za oprawę muzyczną Eucharystii odpowiada Pani Angelika Wojcieszak. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej szczególnej Pielgrzymce i Uroczystości Odpustowej na cześć Świętej Kingi wszystkich kapłanów, mieszkańców Nowego Korczyna, okolicznych parafii oraz pielgrzymów z różnych zakątków Diecezji Kieleckiej, Tarnowskiej, Archidiecezji Krakowskiej i z różnych stron Polski.

Niech Święta Kinga, którą czcimy otoczy nas swoją miłością, opieką, wyprasza dobre i liczne powołania do służby Bożej w Kościele, do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, do Sióstr Klarysek w Starym Sączu i wspiera w codziennym życiu nasze małżeństwa i rodziny.
W dniu 23 lipca 2022 r. od godziny 9.00 do 10.30 będzie możliwość zwiedzania Sanktuarium i Nowego Korczyna. Zgłaszanie grup pielgrzymkowych telefonicznie pod nr. 413771030 lub 505098593 oraz przy pomocy poczty elektronicznej pielgrzymka@sanktuariumkingi.pl. do 22 lipca 2022 r.
Plakat pierwszego dnia uroczystości na cześć Świętej Kingi (tutaj).

W drugim dniu Uroczystości 24 Lipca w Niedzielę będziemy kontynuować przeżywanie odpustu na cześć Świętej Kingi Patronki Miasta Nowy Korczyn na wszystkich Mszach Świętych, a na Korczyńskim Rynku 24 Lipca odbędą się Kingonalia – Dzień Drugi – czyli przedstawienia i koncerty na które zaprasza Pan Burmistrz oraz Rada Miasta i Gminy Nowy Korczyn (więcej).

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pana Burmistrza Pawła Zagai, który zatroszczył się o piękne otoczenie Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi, budując parking, który ułatwia parkowanie i jest ozdobą naszego Sanktuarium.

Z wyrazami szacunku i modlitwą
ks. Paweł Majewski
kustosz Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi
w Nowym Korczynie