1. Dziś przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą. W środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. odbędzie się posypanie głów popiołem. W tym dniu zachęcamy do udziału w Eucharystii na rozpoczęcie Wielkiego Postu o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 16.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o 10.00. Od środy do niedzieli będą trwały kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W te dni prosimy Boga o dobre przeżycie rekolekcji, a szczególnie o pojednanie z Bogiem i braćmi. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022 r. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.00.

2. Komunikaty.
Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę. Ponadto zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę 27 lutego i w Środę Popielcową 2022 r. na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezjalnej. Ofiary przekazujemy do Caritas Kieleckiej – wpłaty w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 55. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasłem przewodnim są słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Według najnowszych badań napoje alkoholowe są najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród młodzieży w Polsce. Województwo świętokrzyskie znalazło się w czołówce województw naszej Ojczyzny, w których najwięcej spożywa się alkoholu. Negatywnych konsekwencji braku trzeźwości doświadcza wiele rodzin naszej diecezji. Dlatego na progu Wielkiego Postu podejmijmy abstynencję od napojów alkoholowych, jako drogę prowadzącą do wolności nas i naszych bliskich. Módlmy się o trzeźwość dla członków rodzin z problemem alkoholowym, bo oni najbardziej tego daru potrzebują. W piątek – 4 marca o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Drodze Krzyżowej z Nowej Słupi na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Po jej zakończeniu zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety.
3. We wtorek 1 marca od godziny 17.00 czuwanie ku czci św. Kingi. O godzinie 19.00 uroczysta Eucharystia koncelebrowana. Serdecznie zapraszam wszystkich kapłanów, mieszkańców naszej parafii, pielgrzymów i gości.
4. Jak każdego roku Ks. Tadeusz Szlachta – Duszpasterz Rolników, zaprasza Rolników i mieszkańców wsi na czuwanie w Jasnogórskim Sanktuarium w dniu 4 – 5 marca. O północy Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Biskup Jan Piotrowski. Szczegółowe informacje na temat czuwania znajdziemy w gablocie.  Zachęcamy również do czytelnictwa prasy katolickiej.
5. Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 6 marca, w każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę przedmałżeńską, zwaną również potocznie „Kursem Przedmałżeńskim”. Dyplom ukończenia tej katechezy jest wymagany przy zawarciu Sakramentu Małżeństwa. Chętnych zapraszamy na godzinę 12.00 do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika – czyli do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.