W czwartek 27 grudnia 2018 r. rozpoczniemy tegoroczną Wizytę Duszpasterską Rodzin naszej Parafii – „Kolędę”. Będziemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla każdej z Rodzin. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, że proboszcz pragnąc dobrego funkcjonowania wspólnoty parafialnej powinien nawiedzać wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutkach. Wspierać chorych, biednych, samotnych. Zadaniem pasterza jest też szukanie zagubionych owiec. Są osoby, które nie wpuszczają księdza do domu z różnych powodów. – Ale i do tych osób powinien zapukać. Często zdarza się, że w czasie takiej wizyty ktoś postanawia wrócić do praktyk religijnych, do rodziny, albo żyjąc bez ślubu kościelnego zawiera sakramentalny związek. Niech Jezus Chrystus – Dobry Pasterz błogosławi naszym Rodzinom w tym szczególnym czasie.

Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
• W poniedziałek – 14.01 – od godziny 9.00: ul. Farna od Pani Chłopeckiej.
• W środę – 16.01 – od godziny 9:00: Zaścianek i Franciszkańska.
• W czwartek – 17.01 – od godziny 9.00: Grotniki Duże od p. Przeniosło i Kępa.
• W piątek – 18.01 – od godziny 9.00 ul. Buska.
• W sobotę – 19.01 – od godziny 9:00: Lubicz i Podzamcze.