1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W prezbiterium pozostawia się figurę Zmartwychwstałego, również paschał i czerwona stuła na krzyżu pozostają na swoim miejscu jeszcze przez tydzień – do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do soboty włącznie trwa Nowenna do Ducha Świętego. W następną niedzielę, 31 maja – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny. W tym tygodniu: we wtorek, 26 maja – Dzień Matki. W piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

2. W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, dotyczącymi liczby uczestników Mszy Świętej, informujemy, że od dzisiejszej niedzieli – 17 maja 2020 r. – według przyjętych zasad (mi. jedna osoba na 10 metrów kwadratowych), w Kościele Parafialnym pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii 68 osób, natomiast w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika czyli w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie może uczestniczyć w liturgii 38 osób.