X Niedziela Zwykła – 06.06.2021:

1. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Rady Konferencji Episkopatów Europy oraz Przewodniczącego KEP arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Ks. Biskup Jan Piotrowski prosi, aby w naszej diecezji była podjęta modlitwa w intencji mieszkańców Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu. Modlitwa ta jest przewidziana w każdy piątek czerwca o godz. 15.00.

2. Dziś przeżywamy X niedzielę Zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca, niedzielę adoracyjną, w Oktawie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po sumie nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna. Codziennie do czwartku po Mszy św. o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym odbywają się Nabożeństwa czerwcowe i procesje Eucharystyczne.

3. W czwartek, 10 czerwca – Uroczystość Oktawy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z nabożeństwem czerwcowym i z procesją do czterech ołtarzy wokół Kościoła Parafialnego o godzinie 18.00. Proszę o przygotowanie ołtarzy wokół Kościoła Parafialnego tak jak w poprzednich latach. Zapraszam wszystkich do udziału w procesji.

4. Zachęcam dzieci i młodzież do przystępowania do Sakramentu pokuty i pojednania, aby przed wakacjami podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i pracy. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.

5. Przypominam kandydatom do sakramentu bierzmowania o konieczności zaliczania zadanego materiału i o możliwości zgłaszania się codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Peregrynacji Obrazu Świętego Józefa do naszej Parafii, Uroczystości Świętej Trójcy, Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodziców i opiekunów śladami św. Jana Pawła II, czuwania na część św. Kingi i Uroczystości Bożego Ciała: KGW Korczynianie nad Nidą, Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Orkiestrze, Strażakom, ministrantom, osobom, które niosły feretrony, sztandary, chorągwie, Kołu Różańcowemu z naszej Parafii, osobom, które przygotowały ołtarze i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu tych uroczystości.

7. W tym tygodniu czcimy:
– We wtorek – św. Jadwigę Królową.
– W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– W sobotę Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny.