1.  Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego: V Zjazd Sołtysów i II Zjazd Liderek do klasztoru Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie. (tutaj).
2. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach: XXI Spotkanie Młodych w Wiślicy. (tutaj).
3. W dniu 8 czerwca 2023 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po Mszy Świętej o godzinie 10.00, ulicami Nowego Korczyna tradycyjnie odbyła się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tej Uroczystości. Dziękuję Paniom, które niosły feretrony, Kołu Gospodyń Wiejskich – Korczynianie nad Nidą, Kołom Różańcowym, Towarzystwu Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Straży Pożarnej, Policji, Orkiestrze Jana III Sobieskiego, Ministrantom, asyście, Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzicom, Dziewczętom sypiącym kwiaty, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Katechetom i Wszystkim Uczestnikom. Serdecznie dziękuję Pani Jolancie Motyl oraz Osobom, które udekorowały Kościół kwiatami i przygotowały ołtarze na ulicach Nowego Korczyna. Zapraszamy Wszystkich codziennie na godzinę 18.00 do Kościoła Parafialnego w Nowym Korczynie. Po Mszy Świętej odbędzie się nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół Kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy w czwartek, 15 czerwca. W tym dniu odbędzie się uroczysta Msza Święta na zakończenie Oktawy „Bożego Ciała”, nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół Kościoła do czterech ołtarzy, przy których będziemy słuchać Ewangelii, oddając cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii. Zapraszam także Dzieci Pierwszokomunijne z Rodzicami, Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przynosimy ze sobą tradycyjnie, do poświęcenia, wianki i bukiety z ziół i kwiatów.

4. We wtorek – 13.06 – czcimy św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku. Nauka katechizmu jest konieczna w przygotowaniu do Sakramentu Bierzmowania. Proszę Rodziców, aby zachęcić młodzież.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.