1. Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

2. W sobotę – 19 czerwca w Wiślicy odbędzie się XIX Spotkanie Młodych pod hasłem „Ojcowskie serce”. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: ks. Rafał Główczyński, znany jako „Ksiądz z osiedla”, oraz grupa świeckich ewangelizatorów „Wyrwani z niewoli”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 warsztatami. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. Spotkanie zakończy się koncertem zespołu muzycznego
z parafii Grobu Bożego w Miechowie „Owoc uKorzenia”. Do udziału w spotkaniu zapraszamy delegacje młodzieży ze swymi duszpasterzami. Natomiast wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa poprzez łącza internetowe.

3. W niedzielę 20 czerwca o godzinie 10.00 podczas Mszy Świętej i po zakończeniu Eucharystii będziemy mieli możliwość posłuchania śpiewu Grupy Artystycznej „Golica”. Grupa powstała w kwietniu 2002 r. z inicjatywy 13 osób – mieszkańców Mąchocic Kapitulnych i Masłowa. W swoim dorobku artystycznym „Golica” ma wiele programów słowno-muzycznych, kościelnych, patriotycznych i kabaretowych, w tym 2 programy katolickie („Misterium Krzyża”, i „Abba Ojcze”). Zespół z wielkim powodzeniem zapraszany jest nie tylko na spotkania okolicznościowe np.: wspólne kolędowanie, prezentacja pieśni pasyjnych, oprawę Mszy św, ale również biesiadne i imprezy lokalne. Zespół jest wielokrotnym laureatem konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, m.in. 1 miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek, trzykrotne 1 miejsce w latach 2016, 2017 i 2018 podczas Festiwalu Pieśni Pasyjnej na Świętym Krzyżu, tegoroczne 1 miejsce na Festiwalu Wielkopostnym w Kielcach. Dyrygentem i instruktorem zespołu od 2016 roku jest Magdalena Wilczyńska – absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pięknego śpiewu do Kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie w przyszłą niedzielę, o godzinie 10.00.

4. Zachęcam dzieci i młodzież do przystępowania do Sakramentu pokuty i pojednania, aby przed wakacjami podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i pracy. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św.

5. Przypominam kandydatom do sakramentu bierzmowania o konieczności zaliczania zadanego materiału i o możliwości zgłaszania się codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu czcimy:
– W poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
– W czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

7. W przyszłą niedzielę 20 czerwca 2021 r. o godzinie 17.15 odbędzie się błogosławieństwo pól w Nowym Korczynie i w Grotnikach Dużych. Bardzo proszę o przygotowanie miejsc, w których zawsze odbywało się poświęcenie pól i przybycie na wspólną modlitwę.
Za dwa tygodnie w niedzielę, 27 czerwca, poświęcenie pól w pozostałych miejscowościach: Łęka, Podraje, Podzamcze, Grotniki Małe, Stojki, Raj, Wójtowe Łąki i Harmoniny.