1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa.
Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny.

Z darem modlitwy
Wasz Biskup
† JAN PIOTROWSKI

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika. W piątek o godzinie 7.45 w Kościele pw. św. Stanisława, odbędzie się Uroczysta Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego w intencji Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Katechetów, Pracowników Szkoły,  Uczennic i Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie oraz Rodziców. Będziemy dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski i prosić o Boże Błogosławieństwo w czasie wakacyjnego odpoczynku.

3. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się o codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00, a w niedziele czerwca po Mszy św. o godzinie 10.00. W niedzielę przypada „Dzień Ojca”. Wszystkim ojcom już dziś składamy najlepsze życzenia. Naszą modlitwą otaczamy także tych ojców, którzy odeszli do Pana.

4. W piątek, po Mszy Świętej o godzinie 7.45 i Uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym o godzinie 9.00, rozpoczynają się wakacje – urlopy. Życzymy wszystkim szczęśliwych, udanych i owocnych wakacji i urlopów. Niech będą czasem dobrego odpoczynku, regeneracji sił fizycznych, psychicznych i duchowych. Niech kontakt z przyrodą i spotkanymi ludźmi będzie czasem wzajemnego ubogacenia. Pamiętajmy, że nie ma wakacji – urlopu od przyjaźni z Bogiem. Od modlitwy, od Eucharystii w niedziele i święta, od troski o swoje sumienie. Pamiętajmy o godnym stroju i poszanowaniu godności własnej i innych. Kościół – świątynia to nie plaża. Zapewniam Was o codziennej modlitwie Waszej intencji i życzę szczęśliwych powrotów z wakacji.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.