1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję Paniom, które niosły feretrony, Kołu Gospodyń Wiejskich – Korczynianie nad Nidą, Kołom Różańcowym, Towarzystwu Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Straży Pożarnej, Policji, Orkiestrze Jana III Sobieskiego, Ministrantom, asyście, Dzieciom Pierwszokomunijnym i ich Rodzicom, Dziewczętom sypiącym kwiaty, Pani Organistce, Panu Kościelnemu, Katechetom i Wszystkim Uczestnikom. Serdecznie dziękuję Pani Jolancie Motyl oraz Osobom, które udekorowały Kościół kwiatami i przygotowały ołtarze na ulicach Nowego Korczyna. Dziękuję wszystkich czcicielom Eucharystii i Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Wszystkich codziennie na godzinę 18.00 na Eucharystię i nabożeństwo czerwcowe.

2. We środę – 22.06 – czcimy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, w piątek – 23.06 czerwca o godzinie 7.45, w Kościele św. Stanisława odbędzie się uroczysta Eucharystia na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowym Korczynie. Codziennie przed Mszą św. można przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby w przyjaźni z Panem Jezusem rozpocząć wakacje. W sobotę – 24.06 – przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzieci Pierwszokomunijne i Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania po nabożeństwie mogą zaliczać modlitwy i pytania, znajdujące się w dzienniczku.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.