1. W tym tygodniu: we wtorek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W czwartek – 23 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała i III Eucharystycznego Kongresu Diecezjalnego. Msza Święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.

2. W piątek, 24 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 8.45 w Klasztorze Eucharystia na zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie oraz wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli oraz katechetów.

3. Serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie i czynny udział w procesji Bożego Ciała, za dekorację okien naszych mieszkań i balkonów. Dziękuję za udział w procesji Orkiestrze im. Jana III Sobieskiego, Straży Pożarnej, Policji, Paniom należącym do Koła Gospodyń Korczynianie nad Nidą i do Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, Kołom Różańcowym naszej Parafii, ministrantom, dziewczętom sypiącym kwiaty. Jeszcze do czwartku trwa III Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Trwamy w postawie wdzięczności przed Panem, który jest obecny w Eucharystii. Podczas Oktawy Bożego Ciała, Msza Święta jest sprawowana codziennie o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym.

4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godzinie 18.00.