1. Po raz czterdziesty na szlak wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: w.pielgrzymka.kielce.pl.

2. Dziś o godzinie 10.00 podczas Mszy Świętej i po zakończeniu Eucharystii będziemy mieli możliwość posłuchania śpiewu Grupy Artystycznej „Golica”. Grupa powstała w kwietniu 2002 r. z inicjatywy 13 osób – mieszkańców Mąchocic Kapitulnych i Masłowa. W swoim dorobku artystycznym „Golica” ma wiele programów słowno-muzycznych, kościelnych, patriotycznych i kabaretowych, w tym 2 programy katolickie („Misterium Krzyża”, i „Abba Ojcze”). Zespół jest wielokrotnym laureatem konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, m.in. 1 miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek, trzykrotne 1 miejsce w latach 2016, 2017 i 2018 podczas Festiwalu Pieśni Pasyjnej na Świętym Krzyżu, tegoroczne 1 miejsce na Festiwalu Wielkopostnym w Kielcach. Dyrygentem i instruktorem zespołu od 2016 roku jest Magdalena Wilczyńska – absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pięknego śpiewu do Kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy w Nowym Korczynie dziś o godzinie 10.00.

3. W środę 23.06, na Mszę św. o godzinie 18.00 w klasztorze zapraszam wszystkie osoby, które brały udział w przygotowaniu odpustu św. Kingi 24 lipca, przedstawicieli Miasta i Gminy, sołtysów, KGW Korczynianie nad Nidą, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Korczyńskiej, strażaków i wszystkich, którzy angażowali się w przygotowania. Po Mszy św. spotkanie.

4. Zachęcam dzieci i młodzież do przystępowania do Sakramentu pokuty i pojednania, aby przed wakacjami podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i pracy. Spowiedź codziennie przed każdą Mszą św. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godzinie 18.00 w Kościele Świętego Stanisława Biskupa Męczennika.
5. Przypominam kandydatom do sakramentu bierzmowania o konieczności zaliczania zadanego materiału i o możliwości zgłaszania się.

6. W tym tygodniu czcimy:
– W poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
– W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7. Intencje Mszy św.

8. Dziś niedzielę 20 czerwca 2021 r. o godzinie 17.15 odbędzie się błogosławieństwo pól
w Nowym Korczynie i w Grotnikach Dużych. Bardzo proszę o przygotowanie miejsc, w których zawsze odbywało się poświęcenie pól i przybycie na wspólną modlitwę.

9. Za tydzień w niedzielę, 27 czerwca, poświęcenie pól w pozostałych miejscowościach: Łęka, Podraje, Podzamcze, Grotniki Małe, Stojki, Raj, Wójtowe Łąki i Harmoniny.