1. Komunikat Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego.

„Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa. Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny”.

Z darem modlitwy
Wasz Biskup
† JAN PIOTROWSKI

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w piątek św. Ireneusza, męczennika i doktora Kościoła. W sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. w Kościele św. Stanisława biskupa męczennika o godzinie: 9.00, 11.00 i 18.00. Tradycyjnie w dniu 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, przeprowadzana jest w kościołach zbiórka środków finansowych na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego („Obolo di San Pietro” – „Świętopietrze”).

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.