1. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.

2. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej szczególnie w każdą niedzielę. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i o sakramencie pokuty i pojednania. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Cyryla Aleksandryjskiego, we wtorek, św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W środę św. Piotra i Pawła (taca w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej). W czwartek św. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego. W piątek św. Ottona, biskupa.

3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w Klasztorze o godzinie 18.00.