1. Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.
Drodzy Diecezjanie!
8 września 1253 roku w Asyżu miały miejsce uroczystości kanonizacyjne św. Stanisława biskupa i męczennika. W 770 rocznicę tego wydarzenia, wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem i delegacjami pielgrzymów z archidiecezji krakowskiej, będziemy uczestniczyć w dziękczynieniu i wspólnej modlitwie na Placu św. Piotra w Rzymie i Asyżu. Zapraszam duszpasterzy i wiernych naszej diecezji do wspólnego pielgrzymowania do Włoch. Więcej informacji na temat diecezjalnej pielgrzymki można uzyskać w Kurii Diecezjalnej lub u własnych duszpasterzy. Niech św. Stanisław biskup i męczennik, patron diecezji kieleckiej, wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski u Boga.
Na czas pielgrzymowania z serca błogosławię
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski.
2. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek Święto św. Tomasza, Apostoła, w czwartek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w Pierwszy Piątek Miesiąca – 7 lipca – czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa, Sakrament Pokuty i Pojednania – Spowiedź od godziny 17.30, w sobotę czcimy św. Jana z Dukli, prezbitera.
3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. W dniach od 16 do 19 sierpnia b.r. odbędzie się XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko Zdrój, Wiślicę, Mnichów, Dzierzgów, Lelów na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zgłoszenia przyjmujemy od 1 do 31 lipca mailowo na adres: http://www.pielgrzymkarowerowa.pl.