1. W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach prezentowana jest wystawa czasowa: „In Hoc Signo Vinces”, poświęcona tematyce Chrystusowego Krzyża. Jest to opowieść o znaczeniu Krzyża w historii chrześcijaństwa jak i każdej osoby wierzącej. Wiele eksponatów pochodzi z diecezji kieleckiej, choć nie brakuje też tych z czasów wypraw krzyżowych czy z terenów Bizancjum – najstarsze pochodzą z V wieku. Bardzo ważnym wątkiem jest historia obrony krzyży w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Włoszczowie, której 40. rocznicę obchodzimy w tym roku. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania w czasie wakacji tej interesującej wystawy indywidualnie lub z grupą pielgrzymkową. Może to być również okazja do odwiedzenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, i poznania jej tajemnic. Grupę można umówić pod nr tel. 41 344 58 20. Serdecznie zapraszamy!

2. W tym tygodniu czcimy: w środę Święto ŚW. Tomasza, Apostoła, w Pierwszy Piątek Miesiąca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 17.30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca czcimy Niepokalane Serca Najświętszej Maryi Panny, modlimy się w intencji dzieci poczętych i ich rodziców, w tym dniu także wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.