1. Czterdziesty trzeci raz na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka pod hasłem: „Z Maryją we wspólnocie Kościołaˮ. Pójdziemy w trzynastu grupach tradycyjnych oznaczonych kolorami i tradycyjną trasą, m.in. w dwóch kolumnach, tj. przez Pińczów i przez Chmielnik. Podobnie jak w ubiegłym roku odcinek z Czarncy do Koniecpola pokonamy przez Żelisławice, Zaróg, Załęże. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Jest już możliwość zapisywania się na 43. KPP przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: pielgrzymka.kielce.pl. Zapisy potrwają do 4 sierpnia. Oczywiście później będzie możliwość zapisu w sekretariacie grupy.

2. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Jana z Dukli, prezbitera, w czwartek święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy, w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.