1. Dziś gościmy Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską, która nocuje w naszej parafii. Zachęcam parafian do włączenia się w to dzieło wiary i przyjęcie pielgrzymów na nocleg. W poniedziałek, 8 sierpnia, w poniedziałek, o godzinie 8.00 Eucharystia z udziałem pielgrzymów w Kościele Parafialnym. Duchowa łączność z pielgrzymami jest nam bardzo potrzebna. Zapraszam orkiestrę do powitania pielgrzymów w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 8.00. Ofiary na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów proszę przekazywać do mnie po Mszy Świętej. Zwracam się także z prośbą o pomoc do wszystkich osób, które w minionych latach pomagały w przyjęciu pielgrzymów i w organizacji posiłków. Pan Jezus mówi: «Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody» (Mk 9, 41). „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25,40.

2. Dożynki Gminne odbędą się 21 sierpnia o godzinie 16.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie poświęcimy pierwociny zbóż i plonów. Natomiast wieńce żniwne poświęcimy na uroczystości dożynkowej gminnej 21 sierpnia o godzinie 16.00 z udziałem całej gminy. Proszę o zaangażowanie się wszystkich środowisk parafii w organizację uroczystości. Przygotujmy wieńce żniwne.

3. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek św. Dominika, prezbitera, we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, w środę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

4. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.