1. Dziś tradycyjnie o godzinie 8.00 odbyła się Eucharystia w Kościele Świętej Trójcy z udziałem Księdza Biskupa, Kapłanów i pielgrzymów Rzeszowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.

2. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego, rocznica „Cudu nad Wisłą”.

3. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś w Niedzieli możemy przeczytać artykuł o Nowym Korczynie dotyczący tegorocznej Uroczystości Odpustu Świętej Kingi i ogłoszenia Świętej Kingi Patronką naszego miasta.