1. Komunikat Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego dotyczący dnia solidarności z mieszkańcami Bejrutu – 16.08.2020 r.

2. W związku z Listem Pasterskim Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego zapraszam wszystkich parafian, gości i pielgrzymów od 10 do 13 sierpnia 2020 r. o godzinie 12.00 do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie na codzienną Eucharystię w łączności z XXXIX Kielecką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która odbywa się pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”. Przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W niedzielę tradycyjnie suma w łączności z Pielgrzymką w Kościele Parafialnym.

3. W tym tygodniu: w poniedziałek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Dzień później – wspomnienie św. Klary z Asyżu. W piątek, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. To także dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, w więzieniach. W sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. tak, o godzinie 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów odbędzie się bez pokropienia ze względu na epidemię.

4. Dziękujemy za zbiórkę do puszek na Hospicjum św. Brata Alberta w Busku Zdroju. W przyszłą niedzielę – 16.08, zgodnie z odczytanym komunikatem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego, „darem serca” złożonym do puszki będziemy wspierać mieszkańców Bejrutu.

5. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.