1. Bardzo dziękuję wszystkim parafianom za przyjęcie pielgrzymów rzeszowskiej pielgrzymki na nocleg i wszelkie przejawy życzliwości wobec nich. Każdego roku na Mszę św. pielgrzymią przybywają licznie kapłani i Księża Biskupi, którzy ciepło i życzliwie wypowiadają się na temat naszej parafii w ogólnopolskim gronie. W tym roku gościliśmy oprócz biskupa pomocniczego rzeszowskiego Edwarda Białogłowskiego, biskupa pomocniczego przemyskiego Stanisława Jamrożka. Dziękuję Panu Smoleniowi za pieczywo na organistówkę i na plebanię, na ręce pani Stanisławy Szymańskiej składam podziękowanie dla tych, którzy przygotowali śniadanie na organistówce. Dziękuję orkiestrze, straży pożarnej, oraz paniom ze Stowarzyszenia Korczynianie nad Nidą i z Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej.

2. W tym tygodniu: w środę, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W czwartek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św., Msze św. jak w niedzielę. W sobotę – wspomnienie św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina.

3. Dożynki Gminne odbędą się 18 sierpnia o godzinie 15.00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP tradycyjnie poświęcimy pierwociny zbóż i plonów. Natomiast wieńce żniwne poświęcimy na uroczystości dożynkowej gminnej 18 sierpnia o godzinie 15.00 z udziałem całej gminy. Proszę o zaangażowanie się wszystkich środowisk parafii w organizację uroczystości. Przygotujmy wieńce żniwne. Gromadzimy się przed kościołem parafialnym, nastąpi powitanie i następnie orkiestra wprowadzi wieńce dożynkowe z miasta i z całej gminy do kościoła. Dekorację dożynkową przygotowujemy już na czwartek (15 sierpnia). W środę (14 sierpnia) od rana kościół parafialny będzie otwarty i możemy tam składać płody rolne potrzebne do dekoracji. Bardzo proszę o nie. Tworzą niepowtarzalny wystrój świątyni. Spotkanie wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu liturgii dożynkowej w środę po Mszy św. w klasztorze.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” między innymi znajdziemy artykuł o „Kingonaliach” w Nowym Korczynie i o tegorocznej Pielgrzymce do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie.

5. Odeszła do Pana + Janina Ostrowska l. 87. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy serdecznego współczucia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…