1. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby 15 sierpnia 2023 r. był Dniem Solidarności ze Słowenią, dlatego prosi o modlitwę za poszkodowanych w powodzi oraz zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie w tym dniu we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym.

2. Dożynki Gminne odbędą się 20 sierpnia o godzinie 16.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Świętej Trójcy. Szczegółowy Plan dalszego przebiegu uroczystości dożynkowej zgodnie z tradycją znajdziemy na plakatach i na stronach internetowych.

3. W poniedziałek czcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika, w czwartek wspominamy św. Jacka, prezbitera.

4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych taki, jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na każdej Mszy Świętej. W dniu 15 sierpnia, o godzinie 12.00 uroczyście poświęcimy pierwociny zbóż, plonów i wieńce żniwne. Tak jak co roku proszę o pomoc w organizacji uroczystości i przygotowanie wieńców.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.