Od czterech lat czciciele świętej Kingi przybywają do Nowego Korczyna, by oddać cześć Wielkiej Księżnej. 3 września odbyło się czterdzieste pierwsze czuwanie modlitewne. Rozpoczynając nowy rok szkolny pielgrzymi i parafianie wsłuchali się w teksty biblijne o Duchu Świętym, które odczytał p. J. Łukasiewicz. Fragmenty Pisma Świętego przeplatane były pieśniami ku czci św. Kingi, wykonane przy akompaniamencie Ks. Proboszcza P. Majewskiego.
Zgodnie ze zwyczajem comiesięcznych czuwań przedstawiciele Stowarzyszenia Korczynian nad Nidą podczas adoracji Najświętszego Sakramentu odczytali modlitwy w różnych intencjach i poprowadzili modlitwę różańcową.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. dr Andrzej Kwaśniewski. W homilii podsumował cztery lata szerzenia kultu Św. Kingi w nowokorczyńskim sanktuarium. Mszę św. koncelebrowali Ks. Dziekan Marek Małczęć ze Starego Korczyna, Ks. Kan. Stanisław Kondrak ze Szczaworyża oraz Kustosz Sanktuarium Ks. Paweł Majewski. Liturgię Słowa przygotowali członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Słowo przed Apelem Jasnogórskim skierował do wiernych Ks. S. Kondrak oraz zaprosił zebranych na czuwanie modlitewne do Szczaworyża.
Podczas wieczornego spotkania czciciele św. Kingi mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz zabrać poświęconą sól. Z niecierpliwością wszyscy oczekują kolejnego czuwania, które odbędzie się już 1 października 2019 r.
Maria Błach
Fot. Ligia Płonka