W dniu 1 października 2019 r. odbyło się czuwanie  w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. Czuwanie rozpoczęło się tradycyjnie już pieśnią „Gaude Mater Polonia”, przywitaniem pielgrzymów, ucałowaniem relikwii św. Kingi. Z okazji ogłoszonego przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, pielgrzymi wysłuchali fragmentu Homilii Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego wygłoszonej na temat misji podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca 06.10.2018 r. oraz Orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 20.10.2019 r. Teksty rozważań i liturgię słowa przygotowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Komentarz i modlitwę różańcową przygotowało KGW Korczynianie nad Nidą.  Tradycyjnie odbyło się błogosławieństwo soli i wody. W Koncelebrownej Eucharystii uczestniczył ks. dr. Andrzej Kwaśniewski, który wygłosił homilię i słowo przed Apelem Jasnogórskim, Ks. Mateusz Migacz z parafii Otwinów, który przewodniczył Mszy św., ks. Adam Dziadek z parafii Rogów, Ks. Marian Kujda z parafii Borusowa, ks. Dziekan Marek Małczęć, ks. Stanisław Kondrak z parafii Szczaworyż, ks. Władysław Szyrszyń i ks. Paweł Majewski kustosz Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Podczas spotkania czciciele św. Kingi mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz zabrać poświęconą sól. Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się już 5 listopada 2019 r. Podczas tego czuwania przewidziana jest prezentacja pracy naukowej ks. Mateusza Florka poświęconej naszej Patronce, św. Kindze pt.”Sól, co nigdy nie wietrzeje.”

ks.PM
fot. Ligia Płonka