1. Otrzymałem wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek i Stolica Apostolska odpowiedzieli na prośbę Pana Burmistrza Pawła Zagai i Rady Miasta i Gminy Nowy Korczyn o ustanowienie Świętej Kingi Patronką Nowego Korczyna. Dlatego Uroczystość na cześć Świętej Kingi przy udziale Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, przedstawicieli władz Państwowych i Samorządowych, kapłanów i pielgrzymów z Diecezji Kieleckiej oraz z Diecezji Tarnowskiej, Krakowskiej i innych zakątków Polski będzie miała w tym roku wyjątkowy charakter.
We wtorek na godzinę 18.00 zapraszam Radę Parafialną i wszystkie osoby odpowiedzialne za przygotowanie Uroczystości na cześć Patronki naszego Miasta – Świętej Kingi 24 lipca 2021. Po Mszy św. – spotkanie na plebanii.

2. W tym tygodniu czcimy:
W poniedziałek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
We wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
W czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
W piątek Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.