1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych dziś po Mszy Świętej o godzinie 10.00. W tym tygodniu: w środę święto św. Marii Magdaleny, a dzień później – święto św. Brygidy Szwedzkiej, patronki Europy.

2. W sobotę 25 lipca 2020 r. w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Kingi – Patronki naszego Sanktuarium i Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie. O godzinie 12.00 w Sanktuarium w Nowym Korczynie uroczystą Eucharystię będzie sprawował Ksiądz Biskup Jan Piotrowski – Biskup Kielecki. Wraz z Księdzem Biskupem będą koncelebrować kapłani z Diecezji Kieleckiej i Tarnowskiej w obecności pielgrzymów, którzy przybędą do Sanktuarium oraz Parafian Nowego Korczyna i okolicznych Parafii.

3. Przed Eucharystią o godzinie 11.30 Ksiądz Biskup pobłogosławi odnowiony i wyremontowany przy udziale Miasta i Gminy Nowy Korczyn budynek parafialny: „Centrum Spotkań i Dialogu im. Pary Książęcej w Nowym Korczynie”. Ze względu na epidemię koronawirusa program tegorocznych obchodów ku czci Świętej Kingi został dostosowany do obowiązujących w Polsce wymagań sanitarnych.

4. W sobotę przypada także święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia czcimy także św. Krzysztofa, patrona osób podróżujących i kierowców. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św. W tym dniu wspominamy również świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się w intencji rodziców, babć, dziadków, najstarszych parafian i emerytów.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.