1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił Świętą Kingę Patronką Nowego Korczyna. Tegoroczna Uroczystość na cześć Świętej Kingi przy udziale Ks. Biskupa Jana Piotrowskiego, przedstawicieli władz Państwowych i Samorządowych, kapłanów i pielgrzymów z Diecezji Kieleckiej oraz z Diecezji Tarnowskiej, Krakowskiej i innych zakątków Polski była wydarzeniem o wielkim znaczeniu. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc w organizacji, przygotowaniu i owocnym przeżyciu tej Uroczystości.

2. W tym tygodniu czcimy:
W poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
W czwartek wspomnienie św. Marty.
W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
W przyszłą niedzielę 1 sierpnia odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy Świętej. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na misje.