1. W sobotę 25 lipca 2020 r. w naszej parafii i w Diecezjalnym Sanktuarium Świętej Kingi sprawował Eucharystię i wygłosił słowo Boże Ksiądz Biskup Jan Piotrowski – Biskup Kielecki. Ksiądz Biskup pobłogosławił wyremontowane i odnowione przy udziale Miasta i Gminy Nowy Korczyn Centrum Spotkań i Dialogu im. Pary Książęcej Św. Kingi i Bolesława w Nowym Korczynie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Uroczystości Odpustu Świętej Kingi i Diecezjalnej Pielgrzymki do Sanktuarium w Nowym Korczynie. Dziękuję mieszkańcom Przedmieścia za przygotowanie kościoła. Dziękuję rodzinie Motyl za piękną dekorację. Dziękuję Stowarzyszeniom Parafialnym: Towarzystwu Miłośników Ziemi Korczyńskiej i Kołu Gospodyń Korczynianie nad Nidą, Kołom Różańcowym za zaangażowanie w liturgię. Dziękuję Katechetom i Panu Kościelnemu za pomoc w organizacji i w przygotowaniach uroczystości. Dziękuję także wielu osobom, których nie wymieniłem, a którzy pomagali w przygotowaniu. Niech Święta Kinga wynagrodzi każdy odruch dobrego serca.

2. Dziś wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się w intencji rodziców, babć, dziadków, najstarszych parafian i emerytów. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa składamy najlepsze życzenia solenizantom, a wśród nich Panu Katechecie Krzysztofowi Błach. Św. Krzysztof jest patronem kierowców.

3. Dziś błogosławieństwo pojazdów po wszystkich Mszach św. złożone przy poświęceniu ofiary są przeznaczone na misje.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Hospicjum św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Będzie zaangażowana w to dzieło także młodzież z naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła darem serca możemy wesprzeć osoby potrzebujące w Hospicjum.

5. W tym tygodniu: w środę, 29 lipca – wspomnienie św. Marty z Betanii. W piątek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela redemptorystów. To także 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

6. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.