1. W tym tygodniu: w poniedziałek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty z Betanii. W środę, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów. W czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela redemptorystów. To także 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za poległych w walce o wolność Polski.

2. W piątek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych wierni mogą uzyskać w kościele parafialnym odpust zupełny pod następującymi warunkami stan łaski uświęcającej (lub spowiedź) i Komunia św. pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa Ojcze nasz , Wierzę w Boga dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo ) wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (przy braku tej ostatniej dyspozycji – odpust cząstkowy).

3. W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek Miesiąca spowiedź od godziny 17.30.

4. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.