1. W związku z odczytanym dziś Listem Pasterskim Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego zapraszam wszystkich parafian, gości i pielgrzymów od 6 do 13 sierpnia 2020 r. o godzinie 12.00 do Diecezjalnego Sanktuarium Świętej Kingi w Nowym Korczynie na codzienną Eucharystię w łączności z XXXIX Kielecką Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która odbywa się pod hasłem „Oto wielka tajemnica wiary”. Przed każdą Mszą Świętą mamy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W niedzielę tradycyjnie suma w łączności z Pielgrzymką w Kościele Parafialnym.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W tym tygodniu: we wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, patrona proboszczów. W czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W sobotę wspominamy św. Dominika, założyciela zakonu dominikanów. W tym tygodniu także pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od godziny 17.30.

3. W sobotę 8 sierpnia o godzinie 8.00 odbędzie się Eucharystia w Kościele Świętej Trójcy z pielgrzymami 43 Rzeszowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę, która odbywa się pod hasłem: „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Zachowajmy wymogi sanitarne.

4. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na Hospicjum św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Jest zaangażowana w to dzieło także młodzież z naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła darem serca możemy wesprzeć osoby potrzebujące opieki w Hospicjum.

5. Jak co roku, biskupi polscy apelują o zachowanie trzeźwości w sierpniu i składanie duchowych ofiar w intencji osób uzależnionych.